Днес, 2 март (понеделник) 2020 г., народните представители г-н Пламен Нунев, г-н Добрин Данев, г-н Искрен Веселинов, г-н Бюрхан Абазов от Русенски избирателен район се срещнаха с ректорското ръководство и деканите на факултетите на Русенския университет.

Чл.-кор. проф. д.т.н. Христо Белоев инициира срещата, с цел обсъждане на законодателните промени в областта на висшето образование. Обсъдени бяха основните предизвикателства пред висшето училище, и се представиха неговите стратегически приоритети.

В началото проф. Белоев отбеляза, че чрез своя широк спектър от специалности в различни професионални направления – общо 23, Русенският университет е изцяло ориентиран към потребностите на регионите, които обслужва. Същевременно той е единственото държавно висше училище в областите Русе, Разград, Търговище, Силистра, Видин и Монтана, откъдето са и близо 90 % от приеманите студенти. От особено значение за  икономическото развитие в тези области и справянето с демографската криза е запазването на многопрофилността на Русенската Алма Матер.

DSC_1082.JPG

Проф. Белоев представи и важната задача за превръщането на кампуса на Русенския университет в смарт кампус и смарт студентско градче. Подобряването на социално-битовите условия на живот на студентите би довело до повишаване на тяхната удовлетвореност и добра успеваемост.

Г-н Нунев отбеляза, че вече са запознати с основните предизвикателства и обеща да бъдат инициирани обсъждания за подобряване на условията на живот на студентите.

Г-н Искрен Веселинов изрази желание ефективната работа за  Русенският университет да продължи, защото той е гордост за региона и града.