• Преподаватели от катедра "Икономика" се срещнаха с ученици от ПГИ "Робер Шуман" - Разград. Домакин на срещата, която се проведе на 10 май 2019 г., бе професионалната гимназия, а поводът - лекция на тема "Криптовалутите: временен хит или бъдещето на финансовата система". Главните асистенти Елизар Станев и Александър Косулиев представиха историята на криптовалутите, технологичните им особености и възможните приложения в бъдеще.
rs3.jpg
rs1.jpg rs2.jpg
  • На 19 април 2019 г. студенти, обучаващи се в специалност „МИО“ при РУ „А. Кънчев“ и СА „Д. А. Ценов“ и техните преподаватели посетиха производствената база на компанията „Калинел“ ЕООД и Туристическия информационен център в гр. Троян.
    В срещата взеха участие Яна Колева, Диляна Димитрова четвърти курс, специалност „МИО“ и гл. ас. д-р Даниела Илиева, преподавател в катедра „Икономика“. [... виж повече]
prakticheskoposeshtenieMIO2019.jpg
  • За пета поредна година катедра „Икономика“ при РУ „Ангел Кънчев“ се включи в организирането на научено-практическа конференция на тема „Глобални и регионални измерения на международните икономически отношения“. Базата за обучение и отдих „Проф. д-р ик. н. Минко Русенов“ в с. Орешак събра в периода от 19 до 21 април 2019 г. тридесет участника от три български и четири чуждестранни университета, които представиха разработки в пет тематични направления. [... виж повече]
konfmio2019.jpg
  • На 27.02.2019 г. в РУ "Ангел Кънчев" се проведе Форум за споделяне на добри практики в областта на предприемачеството. Събитието се проведе съвместно от  Сдружение БРТИМ, Центъра за кариерно развитие на университета и катедра „Икономика“.  [... виж повече]
predpriemacheski_forum1_small.jpg
  • Катедра "Икономика" приканва всички заинтересовани студенти за участие в конкурса "Млад икономист 2019 г. - Гласът на младите за силна икономика". Конкурсът е инициатива на Съюза на икономистите в България и се провежда за петднадесета поредна година. Темата на настоящото издание е "Човешкият капитал и благоденствието на България". Отличените участници ще получат награди. Разработките се представят то 17 май 2019 г. Повече информация може да получите на страницата на конкурса.

<< По-стари   По-нови >>