Лабораторията по Теоретична електротехника към катедра "Теоретична и измервателна електротехника" беше открита на 11 май 2016 г. от ректора, проф. Велизара Пенчева, председателя на Общото събрание на университета, чл.-кор. проф. Христо Белоев, и прокуриста на „МОНБАТ" АД, Петър Христов. Лабораторията, обновена с дарение на фирма „МОНБАТ" АД (гр. Монтана), разполага с модерно оборудване, което дава възможност за обучение по дисциплините "Теоретична електротехника", „Електротехника и електроника" и др. На откриването присъстваха членове на академичното ръководство на университета, ръководният екип на факултет „Електротехника, електроника и автоматика", преподаватели и студенти. Ректорът на Русенския университет, проф. Велизара Пенчева, връчи дарителско свидетелство на представителите на „МОНБАТ" АД, а прокуристът Петър Христов пожела на студентите, които се обучават в лабораторията, да намерят много бързо приложение на знанията си в производството.

1 lab.JPG    2 lab.jpg

3 lab.JPG    4 lab.JPG

5 lab.JPG    6 lab.jpg

7 lab.jpg 8 lab.JPG

9 lab.jpg    10 lab.jpg​​​​

​

​​​Олимпиадата по Теоретична електротехника през 2016 г. ще се проведе в ТУ София в периода от 12 до 14 май 2016 г. Желаещите да участват следва да се свържат с доц. Борис Евстатиев в кабинет 7.109 или по електронна поща: bevstatiev@uni-ruse.bg​​​​ .​

Кръжок по "Електротехника и програмиране" се провежда всяка сряда от 16:00 до 17:00 в зала 7.116.

Kryzhok-Foto-1_a.jpg

В рамките на кръжока се разглеждат следните теми:
 Поглед върху микроконтролерите от гледна точка на електротехниката и програмирането;
 Входове и изходи на микроконтролери и еквивалентни заместващи схеми;
● Оразмеряване на схеми с нелинейни елементи (светодиоди) и управлението им чрез Ардуино;
 Проектиране и реализиране на електронен мултицет, базиран на Ардуино;​
 Проектиране и реализиране на цифров генератор на функции, базиран на Ардуино;
 Проектиране и реализиране на цифров осцилоскоп, базиран на Ардуино;

Желаете ли да се запишете?
Свържете се с доц. Борис Евстатиев на живо (кабинет 7.109) или по електронна поща: bevstatiev@uni-ruse.bg​.